fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Sprawa Baltic Pipe jest konsekwencją niekompetencji polskiej dyplomacji

Sprawa Baltic Pipe jest konsekwencją niekompetencji polskiej dyplomacji, którą widać także w kontekście kopalni Turów i sporu z Czechami czy w kontekście relacji z opozycją białoruską.


W sprawie Baltic Pipe Komisja Europejska zareagowała w sposób korzystny dla Polski. Nie wiem, czy to zostało odnotowane. I pamiętajmy, że to nie jest spór między Polską a kimkolwiek, tylko między firmą, która akurat tę część buduje, duńską firmą a komisją ds. ochrony środowiska, która cofnęła to pozwolenie.


KE zadziałała w kierunku ochrony bezpieczeństwa energetycznego Europy i Polski. W sprawa energetyki, ale także Białorusi - bo to kwestia bezpieczeństwa militarnego - w Polsce powinno panować ponadpartyjne porozumienie.

Poseł Andrzej Szejna dla Programu Pierwszego Polskiego Radia

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem